21 lutego 2020

Jak wybrać dobrego okulistę i na co zwrócić uwagę?

Każdy z nas im jest starszy tym ostrość jego widzenia się obniża. Korzystamy codziennie po kilka godzin z komputerów, telefonów czy oglądamy telewizję. Nasz wzrok jest narażony i przemęczony. Dodatkowo zanieczyszczenia, klimatyzacja i inne czynniki, również nie wpływają korzystnie na nasze widzenie. Okulista jest po to, aby pomóc właśnie nam zadbać o wzrok, a także pokazać w jaki sposób możemy o niego dbać. Oczywiście, możemy problem bagatelizować dopóki on rzeczywiście nie stanie się dokuczający, ale zawsze warto dowiedzieć się prywatnie więcej i wiedzieć jak dbać o wzrok zanim jego zdolność widzenia nam się obniży.

Co robić kiedy wzrok nam się pogorszył?

Najlepszym działaniem jest wizyta u specjalisty. Olsztyn nie jest jedynym miejscem, gdzie możemy spotkać osoby, które specjalizują się w ludzkim wzroku. Obecnie możemy znaleźć wiele salonów okulistycznych, w których dokładnie i z rzetelnością zbadamy wzrok, a także pomoże nam on dobrać odpowiednie okulary. Do okulisty powinniśmy się wybrać wtedy, gdy:

 • dokucza nam mrużenie oczu, kiedy czytamy lub oglądamy telewizję
 • ciągłe mruganie lub pieczenie, które z czasem może stać się naprawdę dokuczliwe
 • ciężko nam się jest skupić
 • dopadają nas bóle głowy
 • rozmazuje nam się obraz
 • ropień oczu, ciężkie stany zapalne
 • kiedy jazda samochodem w nocy to dla nas problem

Okulista przeprowadzając odpowiednie badanie będzie wiedział w jaki sposób podjąć leczenie, a także sprawić, aby ból Ci nie dokuczał, a przyjemność z widzenia była na jak najwyższym poziomie. Nie wstydźmy się chodzić do lekarza, ponieważ to dzięki niemu możemy odzyskać komfort widzenia.

Jakie badania można wykonać u okulisty?

Olsztyn to miasto, które posiada mnóstwo specjalistów. Do najważniejszych i podstawowych badań, które można wykonać prywatnie to:

 • ostrość wzroku
 • określenie wady wzroku
 • badanie ciśnienia śródgałkowego i dna oka
 • usuwanie ciała obcego
 • badanie refrakcji oka
 • Okulista dziecięcy i kontrole okulistyczne

Zakres działania jest szeroki, ale zawsze można znaleźć coś dla siebie prywatnie. Jeśli dokucza nam wzrok, koniecznie udajmy się do odpowiedniego specjalisty. Jeśli jesteś z miejscowości Olsztyn i poszukujesz takiej osoby wejdź na stronę i dowiedz się więcej jaki zakres usług wykonuje jeszcze okulista. Wyszukaj okulista olsztyn prywatnie i znajdź dodatkowe informacje.

Czym się różni okulista od optometrysty?

Jest to dość często mylone, a różnice są bardzo duże. Osoba o której poświęciliśmy cały artykuł jest przede wszystkim lekarzem. To on zapewnia nam pełną opiekę nad narządem wzroku. Leczy choroby oczu, krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzm, a także inne schorzenia. Decyduje również on o możliwościach rehabilitacji lub operacji oka. 

Optometrysta zajmuje się pomiarem wady oka i doborem odpowiednich mocy soczewek kontaktowych i okularowych. Pomaga on diagnozować choroby oczu i przygotowuje leczenie. Może on zaobserwować zmiany na oku, ale nie może podjąć leczenia lub zlecenia operacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu okulistycznego?

Szukając prywatnie gabinetu, możemy posłużyć się poleceniem innych osób, które miały już styczność z danym lekarzem i mogą go polecić. Oczywiście, kiedy nie mamy nikogo idziemy do Internetu i szukamy odpowiedniego specjalisty, który zostanie przez nas wybrany. Warto zwrócić uwagę na opinie w sieci. Jeśli nas to zainteresuje i będziemy pewni, zadzwońmy i umówmy się konkretnie na dany termin. Olsztyn daje nam możliwość wyboru świetnych fachowców i warto chwilę poświęcić na wybór odpowiedniego, ponieważ wzrok jest dla nas bardzo cenny. Udając się do gabinetu okulistycznego możemy być pewni, że jesteśmy u osoby, która poświęciła swoje życie tej dziedzinie i jest lekarzem, któremu warto zaufać.

SHARE:
Zdrowie i uroda 0 Replies to “Jak wybrać dobrego okulistę i na co zwrócić uwagę?”