Regulamin sklepu internetowego www.wearareyou.pl Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania ze Sklepu Internetowego dostępnego pod adresem www.wearareyou.pl oraz jest Regulaminem, o którym mowa w art. 8 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

1) Informacje o firmie

Sklep internetowy działający pod adresem www.wearareyou.pl prowadzony jest przez firmę Pattern Monika Adaszewska z siedzibą przy ul. Jerzego z Dąbrowy 6a/7, NIP 854 191 96 87, REGON 221995894, e-mail: kontakt@wearareyou.pl zwaną dalej Sklepem.

2) Ochrona danych osobowych

Dane osobowe przekazywane nam przez Klientów sklepu www.wearareyou.pl stanowią niezbędne minimum do wdrożenia procesu sprzedaży towarów i są wykorzystywane wyłącznie w celu:

  • realizacji umowy
  • informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez Sklep – jeśli Klient wyrazi na to zgodę.

Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom do celów marketingowych. Każdy Klient ma prawo dostępu do swoich danych oraz możliwość ich poprawiania – na stronie Sklepu po zalogowaniu. Powierzone Sklepowi dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

3) Opisy i zdjęcia produktów

Zdjęcia produktów to wyłącznie ilustracje poglądowe i mogą różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nigdy nie zmienia to jednak ich właściwości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z kosultantem.  Wszystkie informacje tekstowe oraz zdjęcia towarów oraz grafik znajdujących się na stronie internetowej Sklepu stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych i podlegają ochronie na podstawie przepisów umowy ustawy z dnia 4 lutego 1994r. O prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r. DZ.U.Nr 94, poz 83) Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, używania do celów handlowych oraz do prezentacji chronionych informacji na innych stronach internetowych bez zgody Sklepu. 

4) Ceny

Wszystkie ceny podawane w Sklepie są wyrażone w polskich złotych (zł). Cena podana przy towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Wszystkie ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT.   

5) Zamówienia

Sklep internetowy przyjmuje zamówienia poprzez stronę www.wearareyou.pl. Zamówienia realizowane są w kolejności ich składania. Informacja udzielona przez sprzedawcę o przyjęciu zamówienia do realizacji, na podstawie oferty zaakceptowanej przez obie strony, wysyłana poprzez pocztę elektroniczną, jest jednoznaczna z zawarciem umowy kupna/sprzedaży wiążącej obie strony transakcji. Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Zamówienia realizujemy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz Europy. Inne koszty przesyłki uzgadniane są indywidualnie w zależności od kraju docelowego. Nie można anulować zamówienia, które zostało już do Klienta wysłane.

6) Dostawa

Towar zamówiony w Sklepie dostarczany jest do Klienta za pośrednictwem kuriera, Poczty Polskiej lub Paczkomatów InPost. Na czas otrzymania przesyłki składa się:

  • czas realizacji zamówienia (na który składają się: kompletowanie towaru, forma płatności, wystawienie dokumentu sprzedaży, pakowanie paczki);
  • czas dostawy (zależny od wybranego sposobu dostarczenia). Towar wysyłany jest zwyczajowo w ciągu 2 dni roboczego od momentu zaksięgowania płatności (dni robocze : od poniedziałku do piątku).

Towar powinien dotrzeć do Klienta w ciągu 72 godzin od daty wysyłki. Przy powyższym terminie nie uwzględnia się sobót, niedziel oraz dni wolnych. W przypadku zamówień realizowanych w formie przelewu na rachunek bankowy, zamówienie realizujemy po otrzymaniu z naszego banku potwierdzenia o wpływie pieniędzy. Sklep nie realizuje zamówień, w których nie zostały podane wszystkie wymagane dane teleadresowe Klienta lub dane te są nieprawdziwe. Do wysyłanego towaru dołączana jest na życzenie faktura VAT. Koszty przesyłki zgodne są z cennikiem podanym na stronie Sklepu.

7) Sposoby płatności

Płatność za towar może być dokonywana przez Klienta w następujący sposób:

  • przed wydaniem towaru:
    • przelewem na rachunek bankowy Sklepu;
    • za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych PayU lub PayPal

Sklep może ustalić z Klientem inne, szczególne warunki i formy płatności. W takim przypadku obowiązują warunki i formy płatności wskazane w zamówieniu potwierdzonym przez Sklep jako przyjęte do realizacji. Klient bierze odpowiedzialność za spełnienie wszelkich dodatkowych wymogów związanych z uzgodnionymi warunkami lub formą płatności. Jeżeli po dokonaniu płatności przelewem wartość zamówienia ulegnie zmianie (np. z powodu braku któregoś z zamówionych produktów, anulowania zamówienia lub innych przyczyn), powstała nadpłata – bez żadnych potrąceń – zostanie bezzwłocznie zwrócona na konto Klienta.

8) Zwrot towaru

Zgodnie z ustawą z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22 z 2000 r., poz. 271) klient może zrezygnować z towaru zakupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty jego dostarczenia. Zwracany towar należy odesłać razem z fakturą (jeśli była wydana) lub innym dowodem wskazującym na dokonanie zakupu. Sklep gwarantuje zwrot pełnej kwoty zapłaconej przez Klienta za zwracany towar. Zwrot następuje przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Zwracany w tym trybie towar powinien być odesłany kompletny, produkty oraz akcesoria nie mogą być uszkodzone oraz nosić śladów używania, świadczących o innym wykorzystywaniu produktu, niż tylko do celów jego wypakowania oraz sprawdzenia. Jeśli podejmą Państwo decyzję o zwrocie zakupionego towaru, prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@wearareyou.pla otrzymają Państwo wyczerpujące informacje, jak przeprowadzić taką procedurę.

9) Reklamacje

Jeśli otrzymany towar okaże się wadliwy, należy odesłać go na adres Pattern ul. Legionów 102c/54, 81-472 Gdynia. Zwracany w tym trybie towar powinien być odesłany kompletny. Klientowi przysługuje prawo wymiany towaru na identyczny wolny od wad lub w przypadku braku takiej możliwości zwrot pełnej kwoty zapłaconej za wadliwy towar. Wadliwy towar należy odesłać razem z fakturą (jeśli była wydana) lub innym dowodem wskazującym na dokonanie zakupu. Przesyłka z wadliwym towarem powinna zawierać również dokładny opis stwierdzonej wady towaru , wnioskowany sposób realizacji reklamacji oraz dane kontaktowe klienta. Reklamacji nie będą podlegać jakiekolwiek przypadkowe lub celowe uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, przecięcia itp.) oraz uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem. Jeśli podejmą Państwo decyzję o zwrocie zakupionego towaru, prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@wearareyou.pl – otrzymają Państwo wyczerpujące informacje, jak przeprowadzić taką procedurę.

10) Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego umieszczenia w sklepie internetowym pod adresem www.wearareyou.pl i obowiązuje przez czas nieoznaczony.

 


PayPal

Płacę przez PayU